Ювентус с първа победа над Сасуоло при Алегри (видео)

Италианският хегемон Ювентус постигна първа победа над Сасуоло като гост под ръководството на треньора Масимилиано Алегри. Това се случи след успех с 2:0 в двубой от 22-ия кръг на Серия А.

При предишните си две гостувания на "Мапей Стейдиъм" с Алегри начело Юве регистрира равенство и загуба, но на тази негативна серия беше сложен край. С победата Ювентус събра 51 точки и се откъсна на 4 пред преследавача Рома, който загуби при гостуването си в Генуа на Сампдория с 2:3.

Треньорът Макс Алегри отново заложи на любимата си схема 4-2-3-1, която му донесе успех над Лацио и Милан за първенство и за Купата на Италия.

Двубоят започна с много активна игра на гостите от Торино, които стигнаха до попадение още в 9-ата минута. Марио Манджукич пое топката в средата на терена, подаде технично с пета на връхлитащия по фланга Алекс Сандро, който напредна към наказателното поле и успя да намери Гонсало Игуаин пред вратата. За аржентинския голмайстор не беше трудно да отбележи, с което затвърди тенденцията от началото на сезона Юве да бележи в първите 15 минути на мачовете си.

Това се случи за десети път през този сезон, като никой друг отбор не може да се похвали със същото. В 21-ата минута Игуаин можеше да удвои след взаимодействие с Манджукич, но пропусна.

Все пак Ювентус стигна до втори гол в 25-ата минута, като този път в герой за "Старата госпожа" се превърна германския национал Сами Кедира, който вкара гол-близнак на този на Игуаин, като стреля отблизо, след като топката попадна в него, пропусната технично от Пауло Дибала. До края на полувремето нямаше някакви интересни положения пред двете врати и така резултатът се запази.

След почивката отборите значително вдигнаха темпото на игра и Пауло Дибала пропусна да се разпише след фамозен удар. После Джанлуиджи Буфон за пореден път демонстрира извънземната си класа. Той спаси последователни изстрели на Лоренцо Пелегрини и Матри и попречи на Сасуоло да си върне надеждите за нещо повече.