ПСВ изравни собствен рекорд (видео)

Шампионът ПСВ Айндховен отново се измъкна в последните минути. След драматичната победа с 4:3 срещу Хееренвеен в миналия кръг, снощи "филипсите" надвиха с 2:1 Хераклес и продължават да преследват лидера Фейенорд. ПСВ вече няма загуба като гост в 23 поредни мача и изравниха собствения си рекорд от сезон 2004/05.

Самуел Арментерос пропусна дузпа за Хераклес в 11-ата минута и почивката дойде при мулево равенство. В началото на втората част Барт Рамзелаар откри за гостите, но Арментерос се реваншира за пропуска си от бялата точка и изравни в 74-ата. Успеха на ПСВ донесе Дейви Прьопер в 87-ата минута.

В класирането отборът на Филип Коку дели второто място с Аякс, но има мач повече от гранда от Амстердам. Водачът е с аванс от 5 точки, а дднес приема НЕК Ниймеген.

ХЕРАКЛЕС - ПСВ АЙНДХОВЕН 1:2
0:1 Б. Рамзелаар (50)
1:1 С. Арментерос (74)
1:2 Д. Прьопер (87)