Националите по футзал завършиха със загуба

България завърши със загуба последната си среща от група D на първия квалификационен кръг за европейското първенство по футзал през 2018 г. в Словения.

Домакините на турнира отстъпиха на Англия с 1:4 /0:1/. Англичаните откриха резултата в 16.50 минута на първата част чрез Ричърд Уорд. В началото на втората част в 22.26 отново Ричърд Уорд бе точен за 2:0. В 34.08 минута на мача Дъглас Рийд реализира трети гол за Англия. Почетният гол за България отбеляза Йосиф Шутев в 39.17 минута. Крайното 4:1 оформи Люк Балинджър в 39.33 минута. В първата среща от програмата днес тимът на Албания, който предсрочно си бе осигурил участие във втория квалификационен кръг, успя да направи обрат и да победи Малта с 3:2 /1:2/.

В крайното класиране Албания завърши първа с 3 победи и 9 точки /15:4/, следвана от Англия 6 т. /11:7/, България 3 т. /8:12/, а Малта остана последна без спечелена точка /4:15/. Във втория кръг на квалификациите Албания ще е втора група и ще играе с отборите на Босна и Херцеговина, Унгария и Азербайджан.