Черно тото завладя контролите - румънски съдии се представят за българи и вършат безумия

Контролните срещи в Кипър и Турция по време на подготвителните лагери винаги са пораждали съмнения относно някои действия на определени отбори и съдии. Тази година не прави изключение и няколко срещи с участието на румънски тимове се превърнаха в комедии, най-вече заради поведението на реферите. Шайка нискоразредни румънски съдии се представя за словенци, турци и българи и се опитва да насочва развитието на срещите, съобщава gsp.ro.

17 януари Клуж - Уфа 2:0

Скандалната серия започва с двубоя между Клуж и Уфа. Първото полувреме върви не особено интересно и без прекъсвания на играта. Въпреки това реферът дава сериозно допълнително време и в 48-ата минута отсъжда дузпа в полза на румънците за игра с… коляно. Румънският футболист не успява да вкара от бялата точка, но съдията дава знак, че дузпата трябва да се бие отново, въпреки че няма основания затова. При втория опит вече има гол и съдията може да си отдъхне.

20 януари Криля Советов - Пандури 2:2

Мачът в Анталия е белязан от две безумни решение на съдията още през първото полувреме. Реферът дава две дузпи - по една за двата отбора, без да има каквито и да е причини затова. Дори при второто отсъждане играчите на двата отбора се смеят, след като вече им е станало ясно какво се случва. Мониторингът на асоциацията Federbet, която се бори срещу черното тото във футбола показва, че в 35-ата минута при резултат 0:0 коефициентът за над 2,5 гола е бил само 1,45. Тогава в оставащите десет минути съдията взима нещата в свои ръце и отсъжда две скандални дузпи. (2:21 и 2:57 на видеото).

25 януари Астра - Погон 1:3

Голямото шоу обаче е на този мач. Реферът дава измислена дузпа за поляците, но играчите на Погон решават, че не искат да участват в този фарс и умишлено изпускат. Съдията дава знак ударът да се изпълни отново, но полякът отново нарочно не вкарва. Малко по-късно същото се случва и на отсрещната врата. В този мач съдията се представя за българин, но според разследването на колегите от Румъния се оказва, че той е техен сънародник.