Фалкао прати Монако на финал срещу ПСЖ (видео)

Във втория полуфинал за Купата на Лигата във Франция Монако победи с 1:0 Нанси и в битката за трофея ще срещне Пари Сен Жермен. Монегаските бяха по-добрият отбор, но направиха доста пропуски пред вратата на гостите. В самия край на първото полувреме обаче Радамел Фалкао беше точен и осигури успеха за тима на Леонардо Жардим.

Португалският наставник даде почивка на част от титулярите и в първите минути Монако действаше доста отпуснато, но вратарят Даниел Субашич се прояви с две добри намеси. Постепенно интересните моменти се пренесоха пред вратата на Нанси, за да дойде комичната грешка на стража на гостите Ги Н'ди Асембе. Той не улови елементарна топка и позволи тя да се изплъзне от ръцете му, а за дебнещия Фалкао бе лесно с глава да открие резултата.

През второто полувреме шансове за гол имаха и двата отбора, но такъв не падна и Монако постигна целта си.

МОНАКО - НАНСИ 1:0
1:0 Р. Фалкао (45)