Копенхаген отнесе шведския Халмстад

Съперникът на Лудогорец (Разград) в турнира Лига Европа - ФК Копенхаген, победи с 3:0 шведския Халмстад в първата си контролна среща през тази зима. 1800 души дойдоха да видят отбора на стадион "Телия Парк", а датчаните не оставиха съмнение за превъзходството си срещу завърналия се в шведския елит отбор на Халмстад.

Башким Кадири откри резултата пет минути преди края на първото полувреме, наказвайки грешка на шведския вратар. Кадири овладя изпусната топка, дриблира край вратаря и вкара на празна врата. 12 минути след началото на втората част Юсеф Туту вкара за 2:0, а пет преди края сръбската резерва Андрия Павлович оформи крайното 3:0.

Павлович се реваншира за пропусната дузпа малко по-рано, след като Маркус Матийсен събори в наказателното поле Расмус Фалк.

Освен трите гола, домакините можеха да вкарат още няколко гола и да направят победата си по-изразителна. Но пропуски и добри намеси на шведския вратар, извадил два опасни бомбени удара в корнер, предотвратиха голеада.

Състав на Копенхаген:

първо полувреме: Стефан Андерсен, Петер Анкерсен, Матиас Занка Йоргенсен, Джорес Окоре, Николай Бойлесен, Каспер Куск, Вилиам Квист, Урош Матич, Фредерик Бей, Юлиан Кристоферсен, Башким Кадири

второ полувреме: Робен Олсен, Том Хьогли, Микаел Антонсон, Ерик Йохансон, Лудвиг Аугустинсон, Расмус Фалк, Абубакар Кейта, Ян Грегуш, Юсеф Туту, Федерико Сантандер, Андрия Павлович