Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ла Коруня отмъкна точка от Лас Палмас (видео)

В първи мач от 19-ия кръг на Ла Лига Лас Палмас не успя да победи гостуващия Депортиво Ла Коруня. Срещата завърши 1:1 и по този начин домакините пропуснаха поне временно да излязат на 8-о място в класирането. Точката е добре дошла за Ла Коруня. Галисийци са в серия от три поредни равенства и се намират на 15-а позиция, на 7 точки над зоната на изпадащите.

Началото бе за Лас Палмас. Макар и без Кевин-Принс Боатенг и Жонатан Виера, отборът на Кике Сетиен доминираше преди почивката. В 13-ата минута аржентинецът Матео Гарсия откри резултата. Младият халф се оказа на точното място и не без помощта на рикошет в противников бранител прати топката в мрежата зад Пжемислав Титон.
Ла Коруня рядко атакуваше през първото полувреме, а опитите за индивидуални действия на Флорин Андоне бяха парирани с лекота. В същото време Марко Ливая на два пъти пропусна да вкара втори гол за домакините.

Настойчивостта на Андоне беше възнаградена в 69-ата минута, когато той преодоля Маурисио Лемос и се разписа за 1:1. Не след дълго Айтами беше изгонен за два жълти картона и с човек по-малко Лас Палмас трябваше да се задоволи с равенството.