Селби на старта на Мастърс: Да съм №1 е важно колкото титла

Световният №1 Марк Селби се цели в четвърта титла от Мастърс, с която би завършил "Селби шлем" - последователни триумфи в турнирите от "Тройната корона".

Той вече спечели световното първенство и Шампионата на Обединеното кралство през 2016 година и следващ в програмата на тура е именно тазгодишният Мастърс.

Началото на надпреварата в "Александра Палас" съвпадна с юбилейната стотна седмица, в която Селби е на върха в световната ранглиста. "Евроспорт" отчита факта, че Веселяка от Лестър се изкачи на първото място с победата на финала на Германския Мастърс 9:7 над Шон Мърфи преди две години и оттогава не се е свличал.

Постижението му от 100 седмици начело обаче все още бледнее пред рекорда от цели 418 седмици през 90-е години на миналия век на Стивън Хендри. Стив Дейвис пък има 365 седмици начело на ранглистата през 80-е.
"Невероятно е да си на върха 100 седмици, особено в сегашния формат и структурата на ранглистата. Фантастично постижение е, а заради значението на наградните фондове, вече получаваш дивиденти за постоянство.
Сега дори за класиране на полуфинал получаваш хубави суми, а аз съм печелил поне по един турнир в последните 4-5 години. Позицията в ранглистата и самите ранкинг титли са от еднакво значение, аз искам да съм на първо място възможно най-дълго, това би било страхотно", каза Селби за "Евроспорт".
Веселяка от Лестър започва похода си в Мастърс със звезден сблъсък в първия кръг срещу Марк Уилямс.