Торонто се разправи с Ню Йорк

Торонто спечели двадесет и седмата си победа през сезона след убедителен домакински успех над Ню Йорк Никс със 116:105. Перфектна трета и четвърта част се оказаха от огромно значение за триумфа на Раптърс, след като във втория период те избухнаха с 42 точки, а в третия успяха да спрат съперниците си, които вкараха само 8 в рамките на тези 12 минути в “Еър Канада Сентър”. Гостите все пак успяха да намалят сериозна част от разликата в заключителната четвърт, но това бе достатъчно единствено за да загубят “само” с 15 точки.

ДеМар ДеРоузън за пореден път бе топреализаторът на Раптърс с 23 точки, 5 борби и 5 асистенции. ДеМари Керъл вкара 20 точки, а Кайл Лаури - 16 и 9 асистенции. Йонас Валанчюнас завърши с “дабъл-дабъл” от 12 точки и 16 борби, докато Норман Пауъл наниза 21 точки като резерва.

Кармело Антъни с 18 и Дерик Роуз с 16 бяха лидерите на Никс, както и Джъстин Холидей, реализира 17, включвайки се от пейката. Гостите играха без младата си латвийска звезда Кристапс Порзингис, който продължава да има проблеми с ахилесовото сухожилие на левия крак.