Слаб дебют за Бадщубер в Шалке 04

Шалке 04 записа неочаквана загуба с 1:2 при гостуването си на третодивизионния ФК Кемнитцер във втората си и последна контрола преди подновяването на първенството в Германия. Дебют за "миньорите" направи взетият под наем от Байерн (Мюнхен) Холгер Бадщубер. Защитникът обаче не се представи добре и носи вина за единия от головете. Антон Финк и Денис Маст бяха точни за домакините през първото полувреме, а след почивката Налдо успя единствено да намали.

Първи мач за отбора от Гелзенкирхен записа и новият нападател Гуидо Бургщалер. На терена обаче не се появи Жуниор Кайсара, който е пред трансфер в китайски клуб.

Шалке 04 стартира пролетния полусезон в Бундеслигата с домакинство на Инголщат 04 след седмица.

КЕМНИТЦЕР - ШАЛКЕ 04 2:1