Бетис сломи Леганес (видео)

Отборът на Бетис спечели с 2:0 срещу Леганес в среща от 17-ия кръг на Ла Лига, играна пред 36 328 зрители на "Бенито Вийямарин" в Севиля. Рубен Кастро (51) и Кристиано Пичини (85) се разписаха на Баломпие. С победата андалуският тим взе още три точки аванс пред последните три отбора в класирането. Новаците от "Бутарке" продължават лошата си серия и са 16-и.

През първото полувреме гостите от Кастийя успяха да се затворят добре и да не позволят на андалуския тим да отбележи. В 36-ата минута Алберто Марин спъна Риза Дурмиши на страничната линия на наказателното поле. Съдията Естрада Фернандес назначи фал и останаха сериозни съмнения дали това не трябваше да е дузпа. До почивката нямаше чисти голови положения, а "лос пепинерос" стояха равностойно на терена.

В 51-ата минута "лос вердибланкос" откриха резултата след грешка в защитата на гостите. Даниел Себайос даде страхотен пас на Рубен Кастро, който изскочи сам срещу дебютанта Нерео Шампейн и реализира с нисък удар в далечния ъгъл - 1:0. Асиер Гаритано заигра с по-офанзивна схема в търсене на изравняването, но отборът му така и не стигна до положение. В 72-ата Рубен Кастро се отличи със страхотен пас към Жонас и сантиметри не стигнаха за втори гол на домакините. В 85-ата тимът на Виктор Санчес реши всичко. Кристиано Пичини отбеляза с удар в близкия ъгъл, след като останаха двама футболисти в зелено и бяло срещу един бранител на Лега - 2:0.