Берое продължава без грешка у дома

Берое спечели шестата си победа от шест мача като домакин в НБЛ. Този път играчите на националния селекционер Любомир Минчев надиграха Спартак (Плевен), при това доста убедително - с 96:65. Ключови за развитието на крайния изход се оказаха първата и третата част, като в началните 10 минути заралии набраха скорост и реализираха двойно повече точки от съперника си, а в третия период бяха под пара и нанизаха цели 34, след което плевенчани не намериха начин да се върнат обратно в мача.

Старозагорският тим продължава да е плътно зад Лукойл Академик на второто място в класирането и вече има 9 победи и 3 загуби. Спартак от своя страна е с 5 победи и 6 загуби.

Американецът Брандън Рос изигра може би най-добрия си двубой със зеления екип и вкара 19 точки, овладя 5 борби и направи 5 асистнеции. Шейн Гибсън му партнираше добре в гардовата линия на беройци с 14 точки, а Аарън Джоунс вкара 12. Степан Тешия се включи добре като резерва с 13 точки.

Милован Савич реализира 14 за гостите от Плевен, Александър Груев остана с 11, а Димитър Маринчешки с 9 и 11 борби.

БЕРОЕ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 96:65 (27:18, 16:20, 34:20, 24:14)

БЕРОЕ: Брандън Рос 19, Шейн Гибсън 14, Николай Николов 6, Аарън Джоунс 12, Тодор Тодоров 6 (Тенчо Тенчев 6, Степан Тешия 13, Омари Гудул 10, ТИхомир Желев 8, МАртин Раднев 2)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Александър Груев 11, Мартин Маринов 8, Константин Коев, Димитър Маринчешки 9, Милован Савич 14 (Цветан Тодоров, Герасим Николов 11, Михаил Танев 2, Велислав Гълъбов 4, Милен Дудев 6)