100 години ски спорт в България

Ветеран блести за Самп с голове в продължението

Неостаряващият нападател на Сампдория Фабио Куалярела изживява втора младост. Ветеранът за пореден път се превърна в герой за "моряците", след като донесе победата с 2:0 над СПАЛ 2013 от 19-ия кръг на Серия "А".

34-годишният голмайстор отбеляза двата гола в последните секунди на даденото четириминутно продължение на "Луиджи Ферарис". Първото му попадение дойде след точно изпълнена дузпа в 92-ата минута, а при следващата атака отбеляза 12-то си попадение за сезона. По този начин шампионът от 1991 година прекъсна черната си серия от пет мача без победа във всички турнири и едва една спечелена точка в последните четири двубоя от първенството.
През цялата среща момчета на  Марко Джампаоло атакуваха, но нямаха шанс да се разпишат във вратата на новака в първенството, който се опитваше да затрудни домакините на контраатака.

Най-спорната ситуация в мача дойде след 90-ата минута, когато Пайрето отсъди дузпа за фаул на Вивиани срещу Гастон Рамирес. Реферът потвърди своето решение след консултация с ВАР, въпреки протестите на гостите.

Куалярела има 12 гола от 18 мача през тази кампания, като е на път да подобри своя личен рекорд. Неаполитанецът три пъти в своята кариера е завършвал сезона с 13 гола в Серия "А" - през 2006/2007 година с екипа на Самп, 2008/2009 година с екипа на Удинезе и през сезон 2014/2015 година с фланелката на Торино. Миналата година пък вкара 12 попадения, но 37 срещи.
Сампдория завършва годината на шесто място с 30 точки. СПАЛ е на 17-то място с 15 точки.