Ман Сити няма спирачки (видео)

Отборът на Манчестър Сити продължава да ниже победа след победа в английската Висша лига. В двубой от 20-ия кръг на надпреварата “гражданите” надиграха с 1:0 като гост Нюкасъл. Единственото попадение бе дело на Рахим Стърлинг в средата на първата част. Успехът можеше да бъде и доста по-изразителен, но играчите на Пеп Гуардиола нямаха късмет пред гола. Нападателят на тима Серхио Агуеро определено нямаше ден, след като на два пъти удари гредата и пропусна още няколко отлични възможности за попадение.

Домакините от своя страна се държаха храбро срещу лидера в класирането, но през по-голямата част от срещата не излизаха от половината си. Малко след гола на Сити дойде най-чисто положение за "свраките", но топката бе изчистена от голлинията на гостите. През втората част Нюкасъл се осмели да тръгне по-напред, но така и не създаде някакво чисто положение с изключение на един удар с глава на Дуайт Гейл.

Резултатът можеше да бъде открит от гостите още в седмата минута. Тогава Фернандиньо намери с дълъг пас Агуеро, който стреля веднага, но топката срещна гредата и излезе в аут. Малко по-късно отново аржентинецът бе близо до гол, но негов удар с глава бе избит майсторски от Роб Елиът. След това пък далечен удар на нападателя се отби отново в гредата.
Все пак в 31-ата минута Сити излезе напред. Кевин Де Бройне подаде по отличен начин към Рахим Стърлинг, който от малък ъгъл успя да прокара топката покрай вратаря. Съвсем скоро обаче домакините можеха да изравнят. Кайъл Уокър се подхлъзна в наказателното поле и позволи на младия Роландо Аарънс да излезе на чиста позиция. Футболистът от Ямайка прехвърли Едерсон, но на голлинията Николас Отаменди изчисти с глава. В 40-ата минута Сити бе близо до удвояване на резултата, след като гостите организираха контраатака и топката стигна отново до Агуеро, чийто удар обаче бе блокиран в малкото наказателно поле.
20 Нюкасъл - Манчестър Сити
През втората част ситуацията на терена не се промени коренно, като Сити продължи да владее значително повече топката от съперника. В 66-ата минута дойде поредната греда в полза на гостите, като Де Бройне стреля отлично от дистанция, но топката се спря в стълба. Последва добавка на Агуеро, който прати кълбото в мрежата, но бе в положение на засада и попадението не бе зачетено.
Едва в края на мача играчите на Нюкасъл решиха, че няма какво да губят и тръгнаха напред. Сити от своя страна реши да не предприема много рискове и прие играта в своята половина. В 86-ата минута Гейл бе оставен непокрит около точката на дузпата, но ударът му с галва мина покрай гредата на Едерсон, който така или иначе бе покрил ъгъла си.
По този начин Ман Сити записа 18-а поредна победа в шампионата и има впечатляващия актив от 58 точки, събрани от 19 успеха и само един равен. Преднината на "гражданите" на върха вече цели 15 точки и титлата на Англия изглежда все по-близо. "Свраките" пък остават на 15-а позиция с 18 точки - само на една над опасната зона.

НЮКАСЪЛ - МАН СИТИ 0:1