Издънка на Валенсия позволи на Барса да се отскубне още (видео)

Отборът на Валенсия претърпя поражение с 0:1 от Виляреал в дерби на Валенсиана, играно на “Местайя”. Карлос Бака донесе успеха на “жълтите” с гол в 24-ата минута. Така “прилепите” не успяха да стопят част от преднината на лидера Барселона в Примера и каталунците ще посрещнат новата 2018 година с преднина от цели 9 точки пред втория Атлетико Мадрид.

В шестата минута Серхио Асенхо се справи с удар на Симоне Дзадза. В деветата италианският голаджия пропусна страхотно положение, изправен сам срещу вратаря, забави се и допусна Виктор Руис да избие. В 20-ата топката облиза гредата след шут на Жофри Кондогбия. След като “лос че” изпуснаха няколко положения, гостите от Виляреал се възползваха от първата си добра възможност. В 24-ата Карлос Бака се измъкна от защитата и матира Нето. Останаха съмнения за засада, но по-скоро нападателят беше в редовна позиция. В 42-ата страничният съдия вдигна флага за засада и така не зачете гол на Валенсия. В 44-ата пък домакините имаха претенции за дузпа след игра с ръка на Ману Тригерос.

Втората част започна с ново спасяване на Асенхо в 47-ата минута. В 59-ата “прилепите” изпортиха ново положение, след като нито Дзадза, нито Перейра успяха да стрелят голово. Секунди по-късно Дзадза беше изгонен с втори жълт картон за остро влизане в краката на Седрик Бакамбю. В 83-ата и “жълтите” останаха с човек по-малко, след като Тригерос спря непозволено Гонсало Гуедеш. В 89-ата след шут на Денис Черишев топката облиза гредата. В 95-ата вратарят Нето можеше сензационно да стане герой с изравнителен гол, но шутира над гредата.