Разочароващо реми в голямото баско дерби

Отборите на Атлетик Билбао и Реал Сосиедад направиха 0:0 в среща от 16-ия кръг на испанското първенство. Двата тима разочароваха и не оправдаха огромния интерес към мача.

През първото полувреме имаше малко голови положения и малко блестящи моменти. Гостите от Сан Себастиан имаха леко игрово преимущество. След почивката “лъвовете” на Хосе Сиганда излязоха по-нахъсани. В 52-ата Херонимо Руи спаси след удар на Раул Гарсия. Три минути по-късно Оскар де Маркос напредна, извоюва си добра стрелкова позиция, но в последния миг Алберто де ла Бейя го спря с шпагат. В 68-ата Вилиан Жозе пропусна след прекрасен пас на Чаби Прието. В 76-ата Серхио Каналес шутира извън целта. В 89-ата Яго Ерерин след изпълнение от въздуха на Яго Ерерин.