Атлетико пак се промуши напред по познат начин, Барса е близо (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид излъга с 1:0 Бетис при гостуването си в Севиля в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Саул се разписа в 30-ата минута и донесе успеха в двубой, минал под доминацията на Баломпие. Победата доближи Атлети на три точки от водача Барселона, който гостува тази вечер на Виляреал. Срещата мина изцяло под диктовката на домакините, а гостите от Мадрид много по-често се бранеха.

Без Антоан Гризман Диего Симеоне заложи на Кевин Гамейро и Анхел Корея. Шиме Върсалко зае позицията на десния краен защитник. Севилският тим беше подреден в 4-2-3-1 със Серхио Леон в най-предни позиции.

Бетис - Атлетико Мадрид@@@Още в третата минута “лос вердибланкос” излязоха на добра стрелкова позиция: Ян Облак отрази шута на Риад Будебуз. В първите 20-ина минути топката почти изцяло беше в краката на домакините, като статистиката отчете внушителните 74 процента срещу едва 26. В 26-ата минута Бетис поиска дузпа, след като Кристиан Тейо падна след сблъсък с Анхел Корея, не я получиха. В 30-ата гостите от “Wanda Metropolitano” откриха резултата. Върсалко центрира ниско, Гамейро и Корея се разминаха с топката, но Саул я чакаше сам на втора греда и отблизо я насочи с шпагат в мрежата - 0:1. След гола игровото темпо поспадна.

През второто полувреме момчетата на Кике Сетиен натиснаха в търсене на изравняване. В 60-ата Облак показа класа, отразявайки опасен прехвърлящ удар на Тейо. Андалусците опитваха отляво и отдясно, но рядко стигаха до голови положения. В крайна сметка победата отиде в графата на Атлетико.