Без победител в БГ дербито в Русия

Урал Екатеринбург и Арсенал Тула завършиха 1:1 в първата среща от 20-ия кръг на руската Премиер лига. Цял мач за домакините игра Николай Димитров – Хичо, а Михаил Александров изгледа двубоя от резервната скамейка на гостите.

Домакините откриха след половин час игра, когато първо Емелянов прати топката в гредата, а при добавката Портнягин с глава вкара.

След почивката гостите изравниха чрез Лука Джорджевич в 73-ата минута и си тръгнаха с точка. Хичо можеше и да донесе трите точки на Урал, но в края негов идар бе спасен от вратаря на Арсенал Габулов.
Със спечелената точка Урал е седми, а Арсенал осми, като и двата тима имат по 25 точки.