Хичо и Бумал последни капитулираха у дома (видео)

Урал загуби минимално от Краснодар с 0:1 и в руската Премиер лига вече няма отбор без поражение на свой терен от началото на сезона. Николай Димитров - Хичо игра цял мач за домакините, които заслужаваха да стигнат поне до равенството, но натискът им след почивката остана безрезултатен. Единствения гол в двубоя на "СКБ-Банк Арена" вкара Фьодор Смолов в 34-ата минута. След третата си побед в последните 4 мача тимът на Игор Шалимов се изкачи на трето място в класирането.

В началото на сезона двата тима направиха равенство в Краснодар, но за разлика от тогава, сега "биковете" можеха да разчитат на голямата си звезда Смолов. Руският национал се изправи срещу клуба, в който възроди кариерата си. След като напусна Екатеринбург, той се разписа общо 5 пъти срещу Урал и се надяваше да продължи головата си серия. Титуляр за гостите беше и бившият левскар Жоао Жоазиньо.
Наставникът на домакините Александър Тарханов заложи на очакван състав, в който на върха на атаката действаше Игор Портнягин, а Николай Димитров и Ерик Бикфалви връзваха играта в средата на терена. Миналият през Литекс и ЦСКА Петрус Бумал също стартира за Урал.

Двубоят се игра при минус 9 градуса, а още в началото централният защитник на "оранжевите" Грегор Балажич се контузи и вместо него на терена се появи Вараздат Ароян. Двата отбора трудно стигаха до голови положения и се ориентираха към далечни изстрели. Един от тях беше на Димитров, а след него топката излезе в корнер.
Краснодар поведе в 34-ата минута и името на голмайстора не изненада никого - Смолов. Атаката за попадението започна от Жоазиньо, а пасът на Виктор Клаесон задължи Смолов да вкара на празна врата. Това беше попадение №9 за нападателя на "гражданите", с което той се изравни с лидера в листата на стрелците Александър Кокорин.

В 37-ата минута стражът на Краснодар Александър Синицин се подхлъзна след пас на свой съотборник и топката застрашително се насочи към вратата, но в последния момент Синицин все пак я настигна.
Синицин беше далеч по-уверен в началото на второто полувреме и спаси опасен удар с глава на Портнягин. При идентична ситуация в 62-ата минута Бикфалви стреля с аут, но домакините ставаха все по-агресивни в търсене на изравнителен гол. В последните 20 минути те заиграха с двама чисти нападатели, след като Тарханов пусна и Владимир Илин.  Центриранията към наказателното поле на Краснодар заваляха едно след друго, но Андреас Гранквист и Алексей Грицаенко обраха всички високи топки.

В добавеното време гостите можеха да вкарат и втори гол, но Смолов шутира над вратата. В крайна сметка неговото попадение преди почивката се оказа единствено и Краснодар изпревари в класирането ЦСКА (Москва) и Спартак (Москва), а Урал остана без победа в 4-и пореден мач и заема 7-а позиция в таблицата.