Рома не сгреши срещу Карабах и завърши пред Челси и Атлетико (видео + галерия)

Тимът на Рома се класира за осминафиналите на Шампионската лига, като успя и да завърши на първо място в крайното класиране в Група “С”. “Вълците” надделяха на своя стадион “Олимпико” с 1:0 над Карабах и събраха 11 точки. Със същия брой актив финишира и Челси, но след победата си с 3:0 срещу англичаните в Рим и равенството 3:3 в Лондон “джалоросите” заслужиха първото място в групата, а “сините” остават втори. Атлетико Мадрид е трети в крайното подреждане със 7 точки, след като днес завърши 1:1 с Челси в английската столица, а на последната четвърта позиция е Карабах. Силите на тима от Азербайджан стигнаха за 2 точки в групата, като отборът записа две равенства с Атлетико Мадрид и на практика развали сметките на сипанците.

Единственото попадение на “Олимпико” тази вечер отбеляза аржентинският нападател Диего Пероти в 53-ата минута. През първото полувреме играчите на Еузебио Ди Франческо така и не съумяха да пробият защитната стена на противника си. Осем минути след почивката домакините успяха да матират отбраната на Карабах с атака през центъра, при която Един Джеко се озова сам срещу стража Ибрахим Сехич. Босненският нападател не успя да преодолее сънародника си, който спаси, но топката попадна право на главата на действалия съобразително в тази ситуация Диего Пероти, който с добавка на празна врата реализира ценното попадение. При гола останаха и известни съмнения за засада на Джеко.
33 Рома - Карабах 33 Рома - Карабах
До края на срещата “вълците” имаха и други възможности да направят победата си по-убедителна, но така или иначе те успяха да задържат удобния за тях резултат и се класираха за следващата фаза като победители в своята група.

РОМА - КАРАБАХ 1:0

1:0 Пероти (53)