Хофе отнесе Лайпциг дни преди сблъсъка с Лудогорец (видео)

Отборът на Хофенхайм разби с 4:0 гостуващия РБ (Лайпциг) в мач от 14-ия кръг на германското първенство. Надием Амири (13), Серж Гнабри (52 и 62) и Марк Ут (87) зарадваха публиката в Зинсхайм. Хофе се изкачи до петото място в класирането. Идния четвъртък момчетата на Юлиан Наглесман посрещат Лудогорец в дуел от груповата фаза на Лига Европа.

В 13-ата минута домакините стигнаха до откриване на резултата след показна контра. Лукас Руп асистира на Надием Амири, който насочи много прецизно с нисък удар по диагонала - 1:0. Гостите от Лайпциг реагираха с мощен шут на Наби Кейта - топката прелетя сантиметри над гредата. До почивката опитите на гостите за изравнителен гол не бяха достатъчно изобретателни. Полувремето завърши с нов удар на Кейта от 25 метра.

След почивката Серж Гнабри разкъса амбициозния тим. В 52-ата минута нападателят на домакините удвои преднината на своя състав. Той получи пас от Кевин Акпогума и сам срещу вратаря намери мрежата. Десет минути по-късно Гнабри реализира превъзходен гол от 45 метра. Голмайсторът видя, че вратарят на гостите е излязъл напред и го прехвърли с хубав удар - 3:0. В 87-ата домакините довършиха Лайпциг. Марк Ут вкара от 11 метра, след като вратарят изби топката в краката му.