Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Нефтохимик удари Монтана в дербито

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) записа втора поредна и общо 7-а победа в Суперлигата. Воденият от Найден Найденов тим надделя над Монтана с 3:0 (26:24, 25:23, 25:20) в дербито на 10-ия кръг, играно тази вечер в пълната зала "Младост" в Бургас.

Въпреки крайния резултат двата тима запазиха местата си във временното класиране. Шампионите са 4-и със 7 победи, 3 загуби и 23 точки, с колкото е и 3-ия ЦСКА, но с по-добро геймово отношение. Монтана пък продължават да са втори с 8 победи, 2 загуби и 22 точки. В следващия 11-и кръг Нефтохимик гостува на слабака Тетевен Волей, докато монтанчани са домакини на "червените".

Монтана имаше инициативата до средата на първия гейм, но домакините от Нефтохимик обърнаха до 21:18. Последва обрат за Монтана и аванс при 24:23, но шампионите измъкнаха гейма след 26:24. Във втората част сценарият бе подобен. Гостите водеха до 21:18, но бургазлии обърнаха до 25:23 в своя полза, с което поведоха с 2:0. Третият гейм също бе доста оспорван, като Нефтохимик успя да дръпне при 20:17 и затвори частта при 25:20, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за Нефтохимик стана украинският диагонал Олександър Стаценко с 15 точки (1 блок и 56% ефективност в атака), а Валентин Братоев добави още 11 точки (1 блок, 1 ас, 25% ефективност в атака и 48% перфектно посрещане) за победата. За Монтана младежкият национал на Русия Кирил Клец бе над всички и заби 19 точки (2 блока, 2 аса и 43% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МОНТАНА 3:0 (26:24, 25:23, 25:20)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 7, Олександър Стаценко 15, Валентин Братоев 11, Георги Петров 6, Николай Къртев 6, Илиян Петков 6 - Теодор Салпаров-либеро (Димо Димов, Васил Атанасов)
Старши-треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ
МОНТАНА: Константин Абаев 4, Кирил Клец 19, Златко Кьосев 6, Аспарух Аспарухов 7, Иван Латунов 4, Борис Наков 9 - Добромир Иванов-либеро
Старши-треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

Статистика: Владислав Николов (скаутмен на Нефтохимик 2010)