Левски обърна Марек в Суперлигата

Волейболният отбор на Левски записа втора поредна и общо 5-а победа в Суперлигата на България. "Сините" успяха да обърнат и да се наложат като гости на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (18:25, 25:19, 25:15, 25:23) в среща от 10-ия кръг, играна тази вечер.

По този начин момчетата на Владо Николов са 7-и във временното класиране с 5 победи, 5 загуби и 14 точки, с колкото е и 6-ия Добруджа 07 (Добрич) и по-добро геймово съотношение. Марек пък се смъкна на 8-о място с 4 победи, 6 загуби и 12 точки, колкото има и 9-ия Черно море (Варна). В следващия 11-и кръг Левски гостува на аутсайдера Арда (Кърджали), а дупничани са домакини именно на варненци.

Домакините от Марек започнаха уверено срещата и без никакви проблеми поведоха в резултата след 25:18. След това последва отпускане, което им костваше два гейма в полза на Левски - 25:19 и 25:15. В последната част играчите на Иван Тасев се събудиха и се втурнаха на щурм. След няколко смени на лидерството, "сините" успяха да измъкнат гейма с 25:23, а с това да спечелят и мача с 3:1.

Най-полезен за Левски бе опитният капитан Смилен Мляков със страхотните 24 точки (1 ас и 55% ефективност в атака) за победата. За домакините от Марек Димитър Дулчев заби 22 точки (1 блок, 2 аса и 48% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ЛЕВСКИ 1:3 (25:18, 19:25, 15:25, 23:25)
МАРЕК: Светослав Станков, Димитър Дулчев 22, Ангел Велков 9, Станислав Величков 14, Борислав Апостолов 5, Преслав Йорданов 7 - Христо Колев-либеро (Светослав Иванов 1, Цветелин Цветанов, Сергей Сергиев, Алберто Славчов, Георги Михайлов-либеро)
Старши-треньор: ИВАН ТАСЕВ
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 4, Смилен Мляков 24, Гордън Люцканов 13, Симеон Александров 2, Александър Кордев 11, Теодор Богданов 11 - Мартин Иванов-либеро (Людмил Бенов, Иван Панков 1, Мартин Павлов 4, Самуил Вълчинов 1)
Старши-треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.

Статистика: Николай Димитров (скаутмен на Левски)