Братята Миранчук герои за Локо Москва (видео)

Водачът в руското първенство Локомотив (Москва) не сбърка при визитата си на застрашения от изпадане Анжи. "Железничарите" спечелиха с 1:0 в Каспийск и вече имат с 6 точки повече от Зенит, който по-късно днес приема Тосно.

Братята Миранчук бяха в основата на победата, като комбинираха за единствения гол в двубоя. Той падна в 43-ата минута след подаване на Антон и точен удар под гредата на Алексей. За руския национал това е седмо попадение през сезона.
Локомотив нокаутира фаворита за титлата Зенит с 3:0 на собствения му стадион преди паузата за националните отбори и еднолично оглави класирането. След това "железничарите" не се дадоха и на ЦСКА (Москва), а днес имаха добра възможност да се утвърдят на върха с победа срещу един от аутсайдерите в Премиер лигата.

Анжи се стабилизира и в последните три кръга взе 7 точки, с които се измъкна от дъното. Отборът от Махачкала обаче продължаваше да има най-слабата защита в елита с допуснати цели 33 гола преди днешния мач.
Домакините можеха да поведат в 11-ата минута, но след удара на Александър Прудников топката се отби от гредата. След това Локо беше отборът, който повече владееше топката и организираше по-смислени атаки, но не успяваше да нанесе точен завършващ изстрел. В 43-ата минута обаче перфектно разиграване на гостите завърши с гол на Алексей Миранчук. Всичко започна от Мануел Фернандеш и негов проницателен пас към Антон Миранчук, който върна топката към брат си. Последва финт и удар под гредата, направил безпомощен стража на Анжи Гиорги Лория.

Водейки в резултата, за "желеничарите" стана лесно да контролират мача. Дефанзивните полузащитници в състава на Юрий Сьомин свършиха отлична работа и не дадоха никакви шансове на нападателите на домакините. Нито веднъж след почивката футболист на Анжи не отправи опасен удар към вратата на Антон Коченков и двубоят завърши без нови попадения.
Анжи се смъкна на 15-о място с 16 точки, колкото има и 14-ият Динамо (Москва). В следващия кръг тимът на Вадим Скрипченко гостува на Ростов, докато Локомотив ще трябва да пътува до Далечния Изток за мач с новака СКА-Хабаровск на Венцислав Христов.