Отборите с най-лоши защити си вкараха по два гола, но не успяха да се победят

Отборът на Кристъл Палас, който е на последно място във временното класиране на Премиър лийг, на два пъти повеждаше срещу Евертън, но в крайна сметка двата отбора взеха само по една точка, завършвайки 2:2 сблъсъка си на "Селхърст Парк". Двубоят започна ударно и още в 51-вата секунда Джеймс Макартър откри резултата, вкарвайки втория най-бърз гол в историята на Висшата лига. В шестата минута Лейтън Бейнс изравни от дузпа. Вилфред Заха (35') отново даде аванс на Палас с удар отблизо. В добавеното време на първата част Умар Ниасе наказа груба грешка в отбраната на домакините и отново изравни резултата.

Кристъл Палас създаде повече положения след почивката, но Кристиан Бентеке пропусна най-добрия шанс осем минути преди края. Малко след това и Пикфорд спаси удар на белгиеца.

Евертън има 12 точки, с които заема 16-о място. "Орлите" остават на дъното с пет пункта.