Федерер намали темпото, но остава безгрешен

Роджър Федерер стигна до трета победа в групата си на Финалите на ATP в Лондон, след като победи Марин Чилич с 6:7(5), 6:4, 6:1. 36-годишният швейцарец си бе осигурил класиране за полуфиналите преди тази среща, а съперникът му нямаше шансове да продължи напред. Концентрацията на Федерер не бе на обичайното ниво в определени периоди, но постепенно той вдигна темпото и накрая тотално доминираше.

Съперник на Роджър на полуфиналите ще е победителят от двубоя между Давид Гофен и Доминик Тийм, който ще се играе утре от 22 часа.

Срещата бе повторение на финала от "Уимбълдън", когато Чилич напусна корта със сълзи на очи. Сега пък хърватинът записа осма загуба от девет мача срещу рекордьора по титли от Големия шлем.

Федерер можеше да си улесни задачата, ако бе реализирал една от трите си възможности за пробив в първия гейм, но съперникът му удържа и след това бе равностоен до края на сета. Стигна се до тайбрек, в който Марин бе по-концентриран и успя да го вземе. Шесткратният шампион на Финалите на ATP стигна до решителен пробив, който му позволи да спечели втората част, а в третия сет тотално доминираше. Той спечели осем от последните девет гейма.
"Беше труден мач. Имах шансове в първия сет, но той игра по-добре в тайбрека. Радвам се, че намирах начин да обърна мача и в края играх много добре", сподели Федерер.