Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Преслав Боруков с гол и асистенция в Англия

Българският нападател Преслав Боруков продължава със силните си изяви, като този път беше с основна заслуга за успеха на юношите (старша възраст) на Шефилд Уензди с 2:0 при гостуването на Нотингам. Срещата се игра на стадион Грешъм Клоуз, който е използван от Форест за мачове на резервите и младежките. Преслав Боруков откри резултата в 20-ата минута с глава след центриране от ляво, като на задна греда посрещна топката и параболично я прати в мрежата.

Боруков асистира за второто попадение в мача в 33-ата минута, като атаката пък започна от другия българин в титулярния състав- Стефан Гаврилов. Гаврилов и Боруков играха по цял мач, а юношата на Локомотив (Пловдив) Ияд Хамуд отпадна от групата в последния момент, след като се разболя. С победата старшата възраст на Уензди събра 15 точки и се нарежда на 9-о място в Северната ПДЛ-лига, а Нотингам е 6-и с 18.