Неочакван спасител за Атлетико в Галисия (видео)

Традицията Атлетико Мадрид да изпитва сериозни затруднения при гостуванията си на Депортиво Ла Коруня продължи, но този път столичани се връщат от визитата си в Галисия не с една, а с три точки. “Дюшекчиите” спечелиха гастрола си на север с 1:0, а неочакваният им спасител днес се казваше Томас Тейе.

Именно ганайският халф донесе победата на Атлетико с гол от пряк свободен удар в първата от добавените общо четири минути. Капитанът Габи Фернандес пусна леко топката по земя, а Томас я насочи от движение в ъгъла на румънския страж на Депор Костеп Пантилимон за минималния успех на своите - 1:0. Африканецът реализира за втори пореден мач, след като стори това и при домакинския провал срещу Карабах в Шампионската лига през седмицата (1:1).

Така Атлети си тръгват като победители от “Риасор” за първи път от 18 април 2015 година насам. Тогава бе последният им успех на този стадион, а в следващите си две идвания те поделяха точките с домакините.

Антоан Гризман удължи головата си суша и не е намирал правилния път към противниковата врата във вече седем поредни мачa. Диего Симеоне пусна в игра след почивката всичко, с което рапзолагаше, що се касае до нападателна мощ и на терена се появиха Кевин Гамейро и Николас Гайтан, но в крайна сметка и те не успяха да се разпишат и друг бе герой за Атлетико.

"Лос колчонерос" продължават да не познават вкуса на загубата от началото на сезона в Ла Лига - 6 победи, 5 равенства и 23 точки за трето място във временното класиране. Депортиво от своя страна продължава да е в опасна близост до изпадащите и е на шестнадесето място с 11 точки.