100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Локо (Сф) спря победната си серия в "Надежда"

Лидерът във Втора лига Локомотив (София) прекъсна победната си серия пред своите фенове. "Железничарите" и Царско село завършиха 0:0 в дербито от 13-ия кръг на втория ешелон, като това са първи загубени точки на "червено-черните" на стадион "Локомотив" от 24 април, когато завършиха 2:2 с ЦСКА-София 2. Последваха седем поредни успеха на тима на Младен Додич, пет от тях през тази кампания, като в последните шест домакинства отборът е допуснал едва едно попадение.

Локомотив (София) - Царско село@@@Тимът на Младен Додич влезе в мача с най-добрата атака в шампионата - 24 гола, докато "розовите" бяха след тях с 22 отбелязани гола, колкото има и Несебър. Голмайсторът на домакините Илия Димитров, който има девет попадения, водеше атаката, докато лидерът при стрелците в шампионата Светослав Диков бе наказан. Таранът на "царете" има 10 гола от 11 мача, но поради жълтия си картон през седмицата срещу Ботев (Пловдив) за Купата на България, гледа срещата от трибуните.

Локомотив (София) - Царско село@@@През седмицата и двата тима отпаднаха от 1/8-финалите за Купата на България. "Червено-черните" отстъпиха с 0:1 от Литекс в Ловеч, докато момчетата на Никола Спасов отпаднаха в драматичен сблъсък с "канарчетата", завършил 3:4 след продължения на стадион "Славия".

Още в първата минута поради засада бе отменен гол на Илия Димитров. Таранът довкара избита от вратаря Филип Димитров топка, която влизаше и без неговото докосване, а попадението щеше да бъде зачетено. Няколко удара с глава минаха покрай вратата на гостите в следващите минути.

Локомотив (София) - Царско село@@@Като цяло двата отбора се бориха много, имаше много накъсване на играта, а също така и малко голови положения. Домакините бяха по-активни в края, като се разминаха с нов успех в последните минути. Бранителят Георги Хашев се намеси добре и изби, а в 85-ата минута Александър Александров разтресе горната греда на Царско село. Той изпълни отлично пряк свободен удар, но топката рикошира в горната греда. Така Локомотив не се разписа за първи път в първенството в "Надежда" от 26 септември 2016 година, когато отново завърши 0:0 с Етър. В останалите 17 мача "червено-черните" непрекъснато се бяха разписвали, а играчите на Додич продължиха серията си без загуба на стадион "Локомотив", която вече е 19 мача, тъй като последното поражение е от 27 август миналата година.

Локомотив (София) - Царско село@@@Локомотив прекъсна серията си от две поредни поражения между първенството и Купата, но това равенство може да коства първото място на тима в класирането. "Железничарите" имат 26 точки, докато Царско село остана с 25 точки.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦАРСКО СЕЛО 0:0