Добруджа оцеля срещу Арда в Кърджали

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа драматична 3-а победа в Суперлигата на България, след като надделя като гост на Арда (Кърджали) с 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:20, 15:11) в среща от 5-ия кръг на първенството, играна тази вечер в зала "Арпезос".

По този начин добричлии се изкачиха до 4-о място във временното класиране с 3 победи, 2 загуби и 8 точки, но преди последните мачове от кръга утре. Арда пък продължава да е на дъното на таблицата без нито една победа до момента и само 3 спечелени точки. В 6-ия кръг Добруджа е домакин на лидера Монтана, докато кърджалийци ще гостуват на Хебър (Пазарджик). Двубоите са в събота (4 ноември) от 18,00 и 18,30 часа.

Домакините от Арда стартираха силно в първия гейм и владееха положението почти до края, но в ключовите моменти добричлии успяха да наваксат пасива си и да изравнят. Играчите на Арда, обаче, се оказаха по-издръжливи и поведоха в резултата след 25:23. Ситуацията бе идентична и във втората част, но този път гостите от Добруджа съумяха да вземат инициативата и да спечелят при 25:22.

Кърджалийци създадоха проблеми на Добруджа и в третия гейм, като в последните минути отново се оформи интрига, от която волейболистите на Иван Халачев излязоха победители - 25:23. Впоследствие, Добруджа заигра по-добре в четвъртата част, тръгвайки с комфортна преднина. Съперниците им правеха опити за връщане, но превъзходството им си каза думата и мачът влезе в тайбрек след 25:20. Там добруджанци задържаха темпото си от предходния гейм и спечелиха с 15:11, а с това и мача с 3:2.