Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Пирин удари Левски в дербито на Суперлигата (галерия)

Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха втора поредна и общо 4-а победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Воденият от треньора Северин Димитров тим се наложи като гост над Левски с 3:1 (25:20, 18:25, 25:21, 25:22) в дербито на 5-ия кръг, играно тази вечер пред около 500 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата.
 Левски - Пирин (Разлог)@@@
Така разложани останаха на 3-о място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 1 загуба, с колкото са и шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас), които са втори с 12 точки. Левски пък продължава да е на незавидното 9-о място с 2 победи, 3 загуби и 5 точки. В следващия 6-и кръг Пирин ще приеме Марек Юнион Ивкони, докато "сините" гостуват на Миньор (Перник). Срещите са в петък (3 ноември) от 18,00 и 18,30 часа.
Гостите от Пирин взеха със сравнителна лекота първия гейм с 25:20, след като водеха играта уверено. Левски се държа добре до първото техническо прекъсване, но след това разложани успяха да вземат превес. Вторият гейм премина коренно различно, като "сините" доминираха и спечелиха със сравнителна лекота с 25:18.
В третата част вече играта се завърза, Левски водеха с две точки до второто техническо прекъсване - 16:14, но след това Пирин обърна нещата в своя полза. Гостите играеха отлично в атака и така поведоха и в геймовете след 25:21. Нещата се развиха по подобен начин и в четвъртия гейм, в който Пирин успя да дръпне в края. Левски хвърли много сили да се върне и да прати мача в тайбрек, но все пак Пирин се поздрави с победата след 25:22 и 3:1.
Илиян Преспов стана най-резултатен за победителите с 19 точки (2 аса, 52% ефективност в атака), а Георги Елчинов добави още 12 точки (43% ефективност в атака, 24% перфектно и 42% позитивно посрещане).
Смилен Мляков стана най-резултатен в мача с 26 точки (1 ас, 2 блока, 56% ефективност в атака), а Симеон Александров добави още 16 точки (3 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака, 54% перфектно и 62% позитивно посрещане).

ЛЕВСКИ - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (20:25, 25:18, 21:25, 22:25)

ЛЕВСКИ: Николай Манчев 4, Смилен Мляков 26, Мартин Павлов 7, Симеон Александров 16, Александър Кордев 8, Гордън Люцканов 8 - Мартин Иванов-либеро (Милослав Димов 1, Людмил Бенов, Цветан Бонев-либеро, Самуил Вълчинов)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ
ПИРИН: Стилиян Асенов 4, Илиян Преспов 19, Радослав Попов 9, Георги Елчинов 12, Костадин Гаджанов 8, Мартин Кръстев 11 - Петър Каракашев-либеро (Боян Иванов 1)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.

СНИМКИ: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ПИРИН 1:3 - ТУК!!!