Голът на Калинич срещу Киево постави рекорд (видео)

Нападателят на Милан Никола Калинич влезе в историята с гола, който отбеляза във вратата на Киево. Попадението на хърватина е дошло след рекорден брой пасове за сезона. Той се разписа в 64-ата минута на “Марк Антонио Бентегоди”, като така оформи крайното 4:1 в полза на “росонерите”. Преди завършващия удар на нападателя обаче футболистите на гостите са си подали цели 43 пъти топката, без тя да им бъде отнета от противника.

Освен Калинич, в мача се разписаха още Сусо в 36-ата и Хакан Чалханоглу 55-ата минута, а Бощян Сесар си вкара автогол в 42-ата минута. Голът за домакините пък бе дело на Валтер Бирса в 61-ата минута.