Литекс попари Локо (Сф) с гол в 90-ата минута

Отборът на Литекс излъга Локомотив (София) с 1:0 в осминафинален двубой от турнира за Купата на България, игран в Ловеч. Точният удар дойде от крака на Ивайло Раденцов, който се разписа в самия край. Опитният полузащитник на домакините матира стража на "железничарите" Андрея Ефремов с прецизно изпълненеие от фаул в 90-ата минута, когато вече се задаваха продълженията. Така отборът на Живко Желев стигна до четвъртфиналите и чака жребия, а столичани вече мислят за дербито срещу Царско село във Втора лига.

Още в първата минута ловчалии можеха да открият резултата, но след удар на Георги Търтов топката премина покрай гредата. В 12-ата минута при идентична ситуация пропусна и Христо Кирев. Първата си опасна ситуация "червено-черните" създадоха в 26-ата минута след пробив на Здравко Димитров през центъра, но ударът му не бе точен.

В началото на второто полувреме домакините бяха по-активни и по-често атакуваха вратата на съперника. Гостите постепенно изравниха играта, но головите положения пред двете врати липсваха. В последните минути на двубоя домакините упражниха натиск. В 85-ата минута те пропуснаха най-чистото положение до този момент. Първо опасен удар на Тонислав Йорданов бе избит от вратаря Ефремов, а при добавката стражът на Локомотив спаси и шута на Раденцов. В 90-ата минута капитанът на Литекс от пряк свободен удар изпрати топката във вратата на столичани и донесе успеха на своите.

Литекс - Локомотив (Сф) 1:0