Борусия (Дортмунд) едва не загуби спечелен мач (видео)

Лидерът в Първа Бундеслига преди този кръг Борусия (Дортмунд) водеше с 2:0 до 64-ата минута при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт), но допусна изравняване в рамките на четири минури, а след това дори можеше и да загуби, след като домакините направиха няколко чисти пропуска. В крайна сметка последният съдийски сигнал в срещата от деветия кръг дойде при 2:2, което сега дава шанс на Байерн (Мюнхен) да излезе начело.

Това е трета поредна издънка на "жълто-черните" след тези срещу РБ (Лайпциг) и АПОЕЛ (Никозия) в Шампионската лига.

Нури Шахин в 19-ата минута и Максимилиан Филип в 57-ата минута бяха точни за Дортмунд, но след това Айнтрахт стигна до точката чрез Себастиан Алер (64'-дузпа) и Мариус Волф (68').

Гостите дойдоха във Франкфурт с големи проблеми в центъра на защита, заради което там започна Юлиан Вайгъл в тандем с дълбоката резерва Невен Суботич, който пък не беше играл в първенството от близо 600 дни насам. И докато Суботич се справи сравнително добре, то младият му колега не беше на същото ниво и трябваше да бъде заменен.

Домакините търсеха успеха с голове на новата си звезда Себастиен Алер и за пореден път той не разочарова. Френският стрелец се очертава като една от изненадите на сезона, като вече има 4 гола и две асистенции.
Първото полувреме предложи само няколко чисти положения и множество здрави единоборства, но гостите бяха тези, които се ориентираха по-добре. В 18-ата минута Шахин съумя да отклони в мрежата силен удар, носейки аванс на своя тим.
Играчите на Нико Ковач имаха две чисти възможности за изравняване в рамките на няколко секунди в 31-ата минута. Първо младият Мариус Волф изскочи сам срещу Роман Бюрки, но прехвърлящият му изстрел се отби в тялото на вратаря. Веднага след това Алер беше изведен на отлична позиция, но се забави с нанасянето на удар.
На другата страна на терена - в 42-ата минута, на записалия мач №100 за Борусия в първенството Марио Гьотце му остана само да подаде към двама свои съотборници пред вратата, но в последния момент капитанът на “орлите” Давид Абрахам успя да спре топката.
Втората част започна с няколко опасности пред вратата на Борусия, на които гостите отговориха с отлична акция в 51-ата минута. Тогава Обамеянг получи пас на около 7-8 метра от целта, но стреля високо в аут.
Само минута по-късно африканският бързак надбяга защитата в бяло и трябваше да се справи с Лукас Храдецки, но стражът не трепна и успя да спаси.
Минусът в играта на Борусия беше, че защитата играеше прекалено изтеглена напред и това даваше отлични възможности на тима на Айнтрахт да атакува с дълги подавания. Така в 54-ата минута малко не достигна на Анте Ребич да изравни.
От тази открита игра се възползваха вестфалци, които в 57-ата минута удвоиха преднината си чрез Филип.
Айнтрахт обаче не мислеше да се предава. Тук треньорът Нико Ковач вкара нападател за защитник и това веднага даде резултата, след като в 64-ата минута Ребич спечели дузпа, реализирана майсторски от Алер - 1:2.
Само три минути по-късно Кристиан Пулишич имаше шанс да върне аванса на Борусия, но беше отказан от поредната силна намеса на Храдецки.
Това се оказа важен момент, защото в 68-ата Волф се реваншира за големия си пропуск преди почивката със свиреп изстрел в гредата и от там в мрежата - 2:2.
Минута след това Мият Гачинович пропусна 100-процентов шанс за пълен обрат.
Айнтрахт продължи да търси успеха и в 78-ата минута Бюрки отново трябваше да се намесва - този път след изстрел на Алер от упор.
Ролите се размениха в последните минути, като вече Борусия натискаше с всички сили. Кулминацията дойде в 90-ата минута, когато първо дебютиралият за Дортмунд Санчо пропусна от 2-3 метра, а при добавката Шахин беше задължен да реализира, но застаналият на голлинията Макото Хасебе успя да изчисти, слагайки край на драмата.
Айнтрахт е на седма позиция с 14 точки и не е далеч от челните позиции.