Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Македонският представител бра голям срам на родна земя

Отборът на Вардар (Скопие) загуби унизително с 0:6 от Реал Сосиедад в мач от група L на Лига Европа, игран в македонската столица. Вилиан Жозе реализира четири гола (34, 42, 55 и 59). Другите два гола вкараха Микел Оярсабал (12) и Алберто де ла Бейя (90). Тимът от Сан Себастиан е втори в групата с 6 точки, а македонците са последни с нула точки и голова разлика 1:14.

С началото на двубоя испанците заредиха атаки към вратата на съперника. Вилиан Жозе (5) и Чаби Прието (7) изпуснаха в първите минути. В 12-ата “чури урдин” откриха резултата след корнер. Центрирането беше на първа греда, Прието отклони, а Микел Оярсабал се разписа отблизо. Две минути по-късно Прието пропусна почти на голлинията, като удари греда. В 21-ата Серхио Каналес беше спрян от Филип Гачевски. В 25-ата и Вилиан Жозе се отличи с голям пропуск. В 34-ата баските вкараха за 0:2. Жозе и Каналес направиха двойно подаване и нападателят се разписа от десет метра. В 42-ата Вилиан Жозе направи 0:3 с много точен изстрел до гредата.

След почивката момчетата на Еусебио продължиха да мачкат. В 55-ата поредно силно включване на младия Андони Горосабел завърши с гол на Вилиан Жозе. Четири минути по-късно бразилецът наниза четвъртото си попадение след хубава асистенция на Аднан Янузай - 0:5. В 69-ата бившият футболист на Манчестър Юнайтед пропусна при нова скандална игра в защита на македонците. В 90-ата Алберто де ла Бейя вкара за крайното 0:6.

Вардар (Скопие) - Реал Сосиедад 0:6
0:1 Оярсабал (12)
0:2 Вилиан (34)
0:3 Вилиан (42)
0:4 Вилиан (55)
0:5 Вилиан (59)
0:6 Де ла Бейя (90)