Лацио разби Ница край Лазурния бряг

Отборът на Лацио продължава да демонстрира фантастична форма. "Орлите" разбиха с 3:1 Ница на "Алианц Ривиера" в мач от 3-ия кръг на група "К" от Лига Европа. Италианците постигнаха трета поредна победа, като вече са лидери в групата с пълен актив от 9 точки, докато "червено-черните" останаха втори с 6 точки.

Сблъсъкът за първото място край Лазурния бряг започна отлично за момчетата на Люсиен Фавър, които още в 4-ата минута излязоха напред в резултата. Голмайсторът Марио Балотели матира Томас Стракоша с глава, след като засече отлично подаване на Уесли Снайдер. Гостите, които започнаха с Луиш Нани от първата минута, но без най-голямата си звезда - Чиро Имобиле, както без Луис Алберто и Лукаш Лейва, стигнаха моментално до равенството. Фелипе Кайседо изравни буквално секунди след подновяването на играта от центъра. Таранът от Еквадор се разписа след грешка на Йоан Кардинал и Данте, като се разписа във втори пореден мач от турнира. Домакините опитаха да си върнат предимството, но без да създават чисти положения. Такова обаче имаше в краката на Стефан Раду в 35-ата минута, чийто изстрел от няколко метра облиза горната греда.

Втората част започна с добър удар на Балотели, а след това Симоне Индзаги смени разочаровалите Нани и Ди Дженаро с Имобиле и Алберто.
В 65-ата минута Сергей Милинкович-Савич донесе пълен обрат на италианците. Сърбинът получи подаване на 10 метра от вратата и вкара първото си попадение за клуба в Европа. Малко след това Луис Алберто пробва рефлекса на Кардинал. Гостите контраатакуваха опасно, докато домакините пробваха няколко удара отдалеч. Савич обаче реши всички в 89-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер и оформи крайното 3:1 за Лацио.
Така "орлите", които победиха преди няколко дни Ювентус на "Алианц Стейдъм" с 2:1, записаха втори пореден успех далеч от "Олимпико" в Лига Европа.

Другият двубой от група "К" между
Зюлте-Варегем и
Витес зъвърши 1:1.  Защитникът на холандците
Гурам Кашия
си отбелязаха автогол в 23-ата минута, но в 27-ата минута
Томас Брунс изравни. Нови голове до края на срещата нямаше, като двата тима спечелиха първите си точки в групата, след като имаха по две загуби в първите си две срещи срещу Лацио и Ница.