Иран не се даде на Русия в Казан (видео)

Русия и Иран завършиха 1:1 в контрола, играна на “Казан Арена” пред над 30 000 зрители. Нападателят на местния Рубин Сардар Азмун откри резултата в 57-ата минута, но неговият бивш съотборник в Ростов Дмитрий Полоз изравни в 74-ата и спаси домакина на Мондиал 2018 от домакинско поражение.

За Русия титуляр беше халфът на Кьолн Константин Рауш. Бившият младежки национал на Германия се сдоби с руски паспорт и твърдо попада в сметките на селекционера Станислав Черчесов.
Иранците поведоха след хубав пробив на Мехди Тареми, който се отскубна от Георгий Джикия и центрира към Азмун. Звездата на персийците остана на празна врата и не сбърка. Четвърт час преди края Александър Самедов намери Полоз, който изпревари защитник на гостите и се разписа за 1:1.

“През първото полувреме играхме по-бавно, отколкото трябваше. Хареса ми обаче реакцията на отбора, след като допуснахме гол. Благодаря на феновете за подкрепата. Мисля, че на моменти показахме добри неща и ги зарадвахме”, заяви след мача Черчесов.

РУСИЯ - ИРАН 1:1 (0:0)
0:1 С. Азмун (57)
1:1 Д. Полоз (74)