Шотландия направи голяма крачка към баражите (видео)

Шотландия излезе на второ място във временното класиране на квалификационна Група F и увеличи значително шансовете си за участие на баражите за Мондиал 2018, след като победи с 1:0 Словакия на "Хемпдън Парк". Близо 70 минути домакините играха с човек повече, но гредите и добрите намеси на Мартин Дубровка ги лишаваха от гола. Той все пак стана факт минута преди края на редовното време, когато Мартин Шкъртел прати топката в собствената си врата. Така Шотландия трябва да победи Словения в неделя, за да си гарантира второто място и участие на баражите.

Домакините започнаха ентусиазирано и в 20-ата минута можеха да открият резултата. Бера засече много добро центриране от Тиърни, топката тупна в земята, след което се насочи към горния ъгъл, но Дубровка блесна със страхотно спасяване. Само три минути след това гостите останаха с човек по-малко, след като Мак си изпроси втори жълт картон заради симулация за дузпа и напусна преждевременно терена.

В 37-ата минута Дубровка отново се намеси решаващо, спасявайки опасен удар на Грифитс от границата на наказателното поле.

В 58-ата минута гостите нанесоха първия си точен удар в този двубой. Негов автор бе Лоботка, но топката попадна право в ръцете на Гордън. Малко след това Дубровка за трети път в този двубой извади своя тим, след като спаси нов опасен удар на Грифитс.

В 69-ата минута късметът покри гостите, след като шут на Мартин от 25 метра срещна гредата. Пет минути след това Грифитс изпълни добре пряк свободен удар, но отново гредата помогна на словаците. Веднага след това Дубровка за пореден път спаси след изстрел на Морисън.

Все пак логичното се случи минута преди края на редовното време, когато бившият играч на Ливърпул Мартин Шкъртел си вкара автогол, засичайки топката в собствената си врата след центриране на Аня.

Шотландия заема второто място в Група F със 17 точки - две повече от Словакия и три пред Словения.