Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Будеску и Кешерю развинтиха Казахстан

Отборът на Румъния записа победа за престиж над Казахстан в срещата между двата тима от група “Е” на световните квалификации. Северните ни съседи се наложиха с 3:1 и зарадваха новия си селекционер Козмин Контра. Точни за успеха на домакините бяха Константин Будеску в 33-ата и 38-ата минута от дузпа и Клаудиу Кешерю в 73-ата минута. Почетният гол за гостите пък бе дело на Бауржан Турисбег в 82-ата минута. Тази победа обаче идва твърде късно, тъй като румънците вече загубиха шансове за класиране на световното първенство.

През първото полувреме Будеску бе неудържим за отбраната на Казахстан. В 33-ата минута той буквално се подигра с двама защитници по лявото крило и напредна в наказателното поле, след което с удар по земя от малък ъгъл успя да промуши топката през краката на вратаря за 1:0.

В 38-ата минута нападателят на ФКСБ се бе пренесъл по десния фланг на атаката и отново елиминира двама съперници, преди да бъде съборен за дузпа в наказателното поле, а след това сам реализира наказателния удар, макар да трябваше да го изпълни два пъти.

През втората част в игра се появи и нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю и също записа името си сред голмайсторите. В 73-ата минута след прекрасна контра Кипчиу с едно докосване изведе Кешерю на скорост, а той хладнокръвно вкара за 3:0.

В края Казахстан успя да върне един гол. В 82-ата минута Турисбег с глава вкара почетното попадение за своя тим.

С тази победа Румъния събра актив от 12 точки, но остава на 4-ото място в класираенто, далеч зад лидерите и без шанс за класиране на Мондиала. Казахстан пък записа 6-та поредна загуба на сметката си и остава на дъното в класирането с 2 спечелени точки.

РУМЪНИЯ - КАЗАХСТАН 3:1
1:0 Будеску (33)
2:0 Будеску (38) д.
3:0 Кешерю (73)
3:1 Турисбек (82)