Беглецът Сако спаси главата на Билич (видео)

Уест Хам се измъкна от зоната на изпадащите, след като гол на Диафра Сако в последната минута донесе победата на “чуковете” с 1:0 в домакинството срещу Суонзи. Успехът даде възможност на тима и на мениджъра Славен Билич за глътка въздух след слабия старт на сезона.

Атмосферата на “Лондон Стейдъм” бе напрегната, а феновете изразиха недоволство от представянето на тима от началото на сезона. Уест Хам отново не впечатли с изявите си, но успя да стигне до много ценна победа.

През лятото 27-годишният Сако имаше желание да напусне клуба, като дори ходи на прегледи в Рен без разрешението на клуба. След завръщането му в Лондон той оправи отношенията си с Уест Хам и Билич започна да го пуска в игра. Днес сенегалецът се появи на терена в 78-ата минута на мястото на Хавиер Ернандес. В 90-ата минута той се възползва от центриране на Масуаку и прати топката в мрежата.

Суонзи имаше предимство през първото полувреме, но най-доброто положение, до което стигна бе далечен удар на Вилфред Бони, който бе отразен от Джо Харт. Тимът от Уелс остана в зоната на изпадащите с актив от 5 точки.