19-годишен талант зарадва Болоня

Отборът на Болоня постигна важен успех в гостуването си на Сасуоло от 6-ия кръг на Серия "А". Тимът на Роберто Донадони надделя с 1:0 на стадион "Мапей", а талантливият 19-годишен нападател Оржи Оквонкво вкара първото си попадение в 89-ата минута. Нигериецът влезе на терена в 86-ата минута, след като малко по-рано в 80-ата минута Франческо Манянели бе изгонен от домакините.

След много скучно първо полувреме отборите на Кристиян Буки и Донадони изнесоха много отворен двубой с доста положение след почивката. Късметът се усмихна на гостите в края, тъй като буквално в последните секунди Клод Аджапонг пропусна отлична възможност да изравни.
Вратарят на Сасуоло Андреа Консили пък се представи много добре на няколко пъти срещу Родриго Паласио, който се размина с второто си попадение за клуба.

Така Болоня записа втори успех през този сезон, като с актив от осем точки е на 10-о място, докато Сасуоло остана с четири точки на 15-о място.