Леганес е сред петте най-добри в Испания

Отборът на Леганес спечели с 2:0 като гост на Лас Палмас в двубой от шестия кръг на Ла Лига. Клаудио Бовю се разписа за кастилския тим в 47-ата минута, а Хави Ерасо напарви 2:0 в 96-ата. С успеха момчетата на Асиер Гаритано се изкачиха на пета позиция в класирането. Момчетата от Канарските острови регистрираха четвърто поражение.

Джонатан Кайери изпусна най-добрите положения за канарския тим. Гостите действаха по-прибрано, но организираха няколко опасни контри. В 47-ата “лос пепинерос” организираха прекрасна скоростна акция, Александър Шимановски центрира отляво и Клаудио Бовю отбеляза от дузпата. "Жълтите" опитаха да отвърнат, но Кайери отново не беше прецизен. В 96-ата Ерасо затвърди победата, засичайки след корнер.