И отново Каранга! Гол в 96-ата минута носи седма поредна победа на ЦСКА-София срещу 10 "моряци" (снимки+видео)

С гол на Фернандо Каранга в 96-ата минута ЦСКА-София успя да спечели по инфарктен начин гостуването си на Черно море и по този начин постигна седма поредна победа в Първа лига пред 9 000 зрители на стадион "Тича" във Варна.

Попадението дойде, когато моряците вече играеха с 10 човека, тъй като в 85-ата минута Цветелин Чунчуков си изкара два светкавични жълти картона, първият незаслужен, и напусна игра. Реферът Стефан Апостолов вдигна 9-минутно продължение, тъй като в началото на втората част срещата бе прекратена за около пет минути заради феновете на червените.

Сериозни претенции към съдията предявиха и гостите, тъй като попадение на Манолев в 40-ата минута бе отменено заради много спорна засада на Тиаго.

Черно море - ЦСКА-София Иначе срещата бе изпълнена с много единоборства и без кой знае колко футболни достойнства, но все пак по-добрият тим, който създаде повече положения пред противниковата врата, беше този на червените.

Черно море влезе по-добре в двубоя и в началните минути доминираше. Първо Божилов имаше добра възможност да стреля от фаул, но нацели стената. В 4-ата минута Чунчуков шутира с десния крак, но Черниаускас улови.
Черно море - ЦСКА-София
ЦСКА-София отговори подобаващо в деветата минута, когато Кулма намери Тиаго пред наказателното поле на домакините, последва шут на втория, който Боровик улови. Само 60 секунди по-късно Манолев бласна с ръка в гърба противников бранител пред наказателното поле на Черно море, но съдията не го видя и играта продължи. Стражът на домакините излезе да пресрещне червения състезател, последва сблъсък и след него не стана ясно дали Боровик игра с топката. ЦСКА-София поиска дузпа, но реферът Стефан Апостолов остана безмълвен.
В ответната атака бомбен удар на Цветков профуча покрай вратата на ЦСКА-София.

В 26-ата минута Каранга се изнесе на десния фланг и центрира добре към Манолев, който стреля ефектно от въздуха, но в аут.

В 40-ата минута добра атака на червените завърши с центриране отдясно на Тиаго, Боровик се хвърли, но се размина с топката, която достигна до Манолев и той вкара на празна врата. Попадението обаче бе отменено заради много спорна засада на Тиаго.

Секунди преди това Каранга симулира за дузпа, въпреки че имаше един жълт картон, но за негов късмет се размина без второ предупреждение. Това бе последната по-интересна ситуация за първата част.

В началните секунди на второто полувреме Зехиров стреля от удобна опзиция, но Черниаускас без проблем спаси. След това феновете на гостите запалиха пиро и срещата бе прекратена за пет минути, след което продължи.
В 58-ата минута и Каранга успя да вкара топката в мрежата на Боровик след центриране от фаул, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Четири минути по-късно Каранга направи пореден фаул, но отново се размина с втори жълт картон. Секунди след тази ситуация голмайсторът на червените пропиля най-чистото положение в мача до този момент, когато не уцели вратата с глава от 4-5 метра.

В 85-ата минута Черно море остана с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Цветелин Чунчуков. Нападателят си изкара картоните в рамките на минута, като първият бе несъществуващ.

Шествието на феновете на ЦСКА
Останали с 10 човека футболистите на Георги Иванов се прибраха, а ЦСКА-София изпитваше затруднения да създаде голово положение. В 95-ата минута Черно море дори можеше да се добере до трите точки след хубав диагонален шут на Старокин, който профуча над напречната греда. В ответната атака червените вкараха така скъпоценния за тях гол. Боровик допусна една от многото си грешки в този мач, излизайки неразчетено да спре набег на резервата Кирил Десподов. Младият нападател копна топката над стража на домакините, тя отиде успоредно на голлинията, където Каранга изпревари Хасани и за пореден път осигури победата за своя тим през този сезон.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА-СОФИЯ 0:1