Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Заместникът на Каранга се развихри с хеттрик и прати ЦСКА-София на 1/8-финал за Купата (видео+галерия)

ЦСКА-София спечели безпроблемно с 4:1 гостуването си на втородивизионни Несебър и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. В герой за червените се превърна Кевин Кубемба, който наниза хеттрик, едно попадение добави Кирил Десподов, а в края на двубоя Николай Бодуров си вкара ефектен автогол.

Наставникът на червените Стамен Белчев бе направил много промени в сравнение със състава, който игра преди няколко дни срещу Черно море. Сред резервите останаха Черниаускас, Недялков, Бодуров, Рубен Пинто, Тиаго и Фернандо Каранга, а място в групата не намери Станислав Манолев. Официален дебют за тима направиха Раул Лое и Александър Барт.

Несебър - ЦСКА-София@@@

Гостите започнаха по-активно срещата, но Несебър първи имаше шанс отличен шанс да открие резултата.
След центриране от корнер в 12-ата минута Колев остана непокрит и шутира от 5-6 метра, но не намери добре топката. Въпреки това тя прескочи Китанов, но Чорбаджийски изби с глава пред голлинията.

Само 180 секунди по-късно червените поведоха. Кевин Меркадо за пореден път преодоля без проблем китайския десен защитник на Несебър Зиксянг и центрира отлично към Кевин Кубемба, който от два метра не остави шанс на Бояджиев - 1:0 за ЦСКА-София.
След половин час игра Кевин Кубемба отново се разписа на празна врата. Костов падна без никой да го е докоснал при опит за контраатака на домакините, Александър Георгиев му отне топката и центрира към Кубемба, за когото не бе проблем да вкара за 2:0.

В 39-ата минута Енрике можеше окончателно да убие интригата, но изпусна сам срещу вратаря, пращайки топката в ръцете на Бояджиев в опит да го прехвърли.

В заключителните секунди на първата част и Кевин Меркадо имаше шанс да реализира останал очи в очи със стража на домакините, но Бояджиев пак спаси.

Минута след старта на второто полувреме Несебър можеше да върне едно попадение. Китанов изпусна топката при центриране от корнер, Колев стреля с глава, но Малинов изби от голлинията.

Постепенно играчите на Белчев отново натиснаха своя съперник и в 60-ата минута логично стигнаха до трети гол. Негов автор отново бе Кубемба, за когото това бе първи хеттрик в кариерата му на професионален футболист. Нападателят направи двойно подаване със свой съотобрник и останал сам срещу вратаря пусна технично топката в близкия му ъгъл за 3:0.

До края на срещата имаше време за още две попадения. Първо се разписа Кирил Десподов след диагонален шут отляво, а в заключителните секунди влезлият като резерва Николай Бодуров оформи крайното 4:1, вкарвайки ефектен автогол с глава.

НЕСЕБЪР - ЦСКА-СОФИЯ 1:4