Фернандо Алонсо заяви, че е сравнително доволен от представянето си в квалификацията за Гран При на Сингапур, но подчерта, че ако утре резултатите не се превърнат в точки, няма да имат никакво значение.
Испанецът ще стартира осми в състезанието на "Марина Бей", а зад него ще е съотборникът му Стофъл Вандоорн, което означава, че Макларън имат добри шансове за успех. В интервю след сесията Алонсо заяви, че отборът е очаквал да се представи добре тук:
"Знаехме, че на тази писта колата ни ще се представи подобаващо. Целта ни е утре да сме в зоната на точките и с двата болида. Просто ще трябва да довършим започнатото".
След първата тренировка Макларън и Хонда заявиха официално, че се разделят в края на сезона. Така догодина отборът ще е с двигатели Рено и Алонсо е оптимистичен: "Останали сме с впечатлението, че на някои писти по отношение на шасито сме наравно с най-добрите отбори. Догодина ще проверим това. Ще имаме същите двигатели като Ред Бул и така ще разберем дали наистина шасито ни е добро или не. През последните три години сме единственият отбор с Хонда и беше трудно да се правят сравнения. Но инженерите правят симулации и вярваме, че колата ни е хубава".
Колкото до решението му дали ще остане в Макларън догодина, Алонсо обясни, че ще реши в следващите няколко седмици.
Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта formula1.sportal.bg
.jpg)