Затъването на Де Бур и Кристъл Палас продължава (видео)

Първият сезон на Франк Де Бур в Кристъл Палас започва да се превръща в кошмар. Неговият отбор записа четвърта поредна загуба от началото на сезона във Висшата лига, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Бърнли.

Единственото попадение в срещата бе дело на Крис Ууд, който направи дебют като титуляр. Рекордната покупка на клуба се представи пред новите си феновете с ново попадение, след като преди две седмици донесе равенството срещу Тотнъм с гол в последната минута. Днес той се възползва от грешка на Лий Чун-Йон, който опита да върне към вратаря, но изведе Ууд и той преодоля Хенеси още в третата минута.

Голът бе един от двата точни удара към вратата на съперника за цялата среща, в която Палас имаше голямо предимство по отношение владеенето на топката. Гостите обаче не се възползваха от положенията си. Скот Дан бе много близо до гола, но първо топката бе избита от голлинията, а в края негов удар с глава от великолепна позиция бе неточен. Кристъл Палас остава без отбелязан гол в първенството.