Глътка въздух за Арсенал (видео)

След тежката загуба от Ливърпул и неуспешния край на трансферния прозорец днес феновете на Арсенал имаха поводи за радост. Лондончани спечелиха с 3:0 домакинството си на Борнемут, който остана без спечелена точка от началото на сезона.

Още в шестата минута “топчиите” поведоха с попадение на Дани Уелбек. Той се възползва от пробив и центриране на Коласинак. Отборът на Венгер контролираше тотално събитията на терена и демонстрираше техническите си възможности, както обикновено го прави срещу по-малките отбори. Преди да беше изминал половин час игра Александре Лаказет удвои аванса на Арсенал. Той получи топката от Уелбек и с мощен удар я прати покрай Бегович.

В началото на втората част малкото останала интрига относно крайния победител приключи след втория гол на Уелбек в мача. Лаказет открадна топката от Гослинг, а Рамзи напредна и намери Уелбек, който от малък ъгъл се разписа за 3:0.