Шефът на Мерцедес Тото Волф заяви недоволството си от Meteo France - официалната служба, която дава информация на Формула 1 за метеорологичните условия за всяко състезание.
Този сезон ръководството на спорта е заменило досегашната си агенция Ubimet за Meteo France, което според Волф е грешка. Според прогнозата, дадена на отборите, уикендът в Италия е трябвало да се развие по доста по-различен начин: "В петък трябваше да вали цял ден, но вместо това грееше слънце. В събота се очакваше да е сухо. Може би трябва да се замислим дали подходът ни е правилен".
Въпреки неочакваните промени във времето и проливния дъжд, който почти провали съботната квалификация, Мерцедес не могат да се оплачат от резултатите си, постигнати в Гран При на Италия - отборът записа двойна победа, а Хамилтън отново поведе в класирането при пилотите.
Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта formula1.sportal.bg
.jpg)