Нови надежди за Шотландия (видео)

Шотландия запази надежди за класиране на световното първенство, след като спечели с 3:0 гостуването си на Литва. И двата отбора имаха своите шансове преди Стюърт Армстронг да открие резултата в 25-ата минута. Малко по-късно Андрю Робъртсън удвои аванса на гостите със страхотен гол. След почивката шотландците намалиха темпото, но въпреки това стигнаха до трето попадение, дело на Джеймс Макаргър.

След този успех отборът на Гордън Страхън изпревари по голова разлика тима на Словения, който загуби с 0:1 от Словакия, като заема трето място в група F с актив от 11 точки.