Франция разказа играта на Холандия, "лалетата" вече са зад България (видео)

Отборът на Франция разби с 4:0 Холандия в среща от квалификациите за Мондиал 2018. Головете за "петлите" реализираха Антоан Гризман, Тома Льомар (2) и Килиан Мбапе, а резултатът можеше да бъде и по-голям в полза на "петлите". Вицешампионите на Европа вече водят еднолично в групата, в която играе и България. Загубата отдалечава "лалетата" от първото място, което класира директно за финалите в Русия. Холандците вече са четвърти, изоставяйки на две точки за нашите.

Домакините имаха превъзходство през цялата първа част, но успяха да реализират едва едно попадение. На свой ред "оранжевите" така и не намериха "оръжие" срещу атакуващия стил на "петлите". Резултатът бе открит в 14-ата минута, когато Гризман взаимодейства с Оливие Жиру, а след това топката се спря в мрежата. Голмайсторът на Евро 2016 провря удара си между краката на Каспер Силесен - показна акция на французите. След като отбеляза гола, русокосата звезда започна да танцува.

В следващите минути Гризман и колегите му сътвориха нови разбърквания около наказателното поле на "лалетата", но до други чисти ситуации не се стигна. От другата страна играчите на Дик Адвокаат не измислиха нищо, с което да застрашат вратата, пазена от Юго Лорис.

През второто полувреме гостите опитаха да изравнят играта и успяха частично. Частично, но за малко. В 52-ата минута Пол Погба опита мерника си, но Силесен улови. Последваха миговете на Кевин Строотман, които полузащитникът на Рома няма да запомни с добро. Между 56-ата и 62-ата минута той си заработи два жълти картона и Холандия остана в намален състав на терена на "Стад дьо Франс". В 69-ата минута Ариен Робен можеше да изравни с глава, но ветеранът не нанесе добър изстрел. Веднага обаче Пол Погба доказа високата си цена със забележителен рейд отляво, завършил с шут и спасяване на холандския вратар.

Футболистите на Дидие Дешан узакониха превъзходството си в 73-ата минута. Звездата на Монако Тома Льомар разстреля Силесен с истински снаряд с левия крак - 2:0. Секунди по-късно на игрището се появи новото попълнение на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе, който по-рано през деня финализира трансфера си при столичани. А междувременно мелетата пред холандската врата продължиха. В 88-ата минута Льомар завърши отблизо поредна атака на Франция за 3:0, а скоро след това Мбапе оформи крайното 4:0.

ФРАНЦИЯ - ХОЛАНДИЯ 4:0